Attipas hakkında bilgi

ATTİPAS BAREFOOT İLK ADIM BEBEK AYAKKABISI

Seul Ulusal Araştırma Üniversitesi Ortopedi Departmanı, 2011 yılında çok büyük bir buluşa imza attı. Bu buluş 7 yıllık sıkı bir çalışmanın ürünüydü. Böylelikle Attipas bebek ayakkabısı doğmuş oldu.

Attipas Bebek Ayakkabısı Nedir?

Hayata adımlarını yeni atan bebeklerin, kinetik ve fizyodinamik yürüyüşleri incelenerek geliştirilen harika bir bebek ayakkabısıdır. Attipas bebek ayakkabısı, çok sayıda test ve deneyin sonucunda geliştirilmiştir.

Attipas Bebek Ayakkabısı Ne İşe Yarar?

İlk adım ayakkabısı Attipas, bebeklerin ayak sağlığını korumak için tasarlanmışlardır. Hafiftir ve doğa dostu malzemeden üretilir. Yumuşak tabanı akademik çalışmalar sonucunda geliştirilmiş ve özel olarak tasarlanmıştır.

Attipas bebek ayakkabısı tabanı aynı zamanda, anatomik özelliklere sahiptir.

Bebeklerinizin ilk adımlarında minimum destekleyerek ayaklarının sağlıklı gelişimine destek olur.

Bebeklerde Sık Yaşanan Ayak Sorunları

Yapılan araştırmalara göre, bebeklerdeki ayak sorunları iki kategoriye ayrılıyor. Çocukların %60 ve 70’inde hafif düz tabanlık gözlemlenir. Geriye kalanlarında ise hafifçe içe basma problemleri ortaya çıkabilir.

Her ne kadar bebeklerin birçoğunda yukarıda saydığımız problemler gözlemlense de, ilerleyen zamanlarda bu problemlerden eser kalmaz. Çok az bir kısmında ise problem ilerleyerek devam eder.

Zamanında müdahale edilmediğinde, ayaklardaki sorunlar kalıcı hale gelebiliyor. Bu yüzden teşhis koyulur koyulmaz, hemen doktora başvurmak ve erken yaşta tedaviyi başlatmak oldukça önemlidir.

İlk Adım Ayakkabısı Ne Zaman Alınmalı?

Bebekler ilk doğduklarında, anne ve babaları heyecanla tüm eşyalarını alırlar. Bu eşyalara ayakkabı da dahildir. Oysa ki bebeklerin 2 yaşına kadar ayakkabıya ihtiyaçları yoktur.

Sadece dışarı çıktıklarında yumuşak tabanlı ayakkabı giymeleri gerekir.

Bebeklerde ayak gelişiminde en önemli unsur, bebeklerin çıplak ayaklarıyla zemini hissetmeleridir. Böylece ayak kasları daha sağlıklı bir şekilde gelişecektir. Toplumumuzda yanlış bir inanış olan yalın ayak yere basmanın düz tabanlığa neden olacağı, tamamen yanlış bir bilgidir.

Aksine hijyen bakımından, bebeklerinize altı kaymayan patikleri giydirebilirsiniz. Aslında Attipas bebek ayakkabısı, bu iş için oldukça uygun özellikler taşır. Ayrıca bebekleri dışarı çıkarırken dış ortamdaki; pislikten, sivri eşyalardan, sıcaktan ve soğuktan korumak için anatomik özelliklere sahip ayakkabı giydirmek yararlı olacaktır.

Barefoot özelliklerine sahip olan Attipas bebek ayakkabıları hem iç ortamlarda, hem de dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Attipas Neden Dünyanın En Çok Satılan Markası?

Çünkü bilimsel çalışmalar eşliğinde üretilmiştir. Ayrıca aşağıdaki nedenlerden dolayı, dünyanın en çok satan markasıdır:

 • Barefoot ilk adım ayakkabısı, 7 yıllık sıkı bir çalışmanın ürünüdür. Projede birçok bilim adamı çalışmış ve bebeklerin hem dış ortamda, hem de iç ortamda rahatlıkla giyebilecekleri harika bir ürün ortaya çıkarmışlardır.
 • Patentli başparmak bölgesi, ayak parmaklarının rahat edebilmesi için tasarlanmıştır. Tasarımı patentlidir. Ayrıca bu özelliğiyle bebeklerin bilişsel ve motor gelişimini destekler.
 • Son derece dayanıklı ve kullanışlıdır. Uzun yıllar, hem iç mekanlarda, hem de dış mekanlarda kullanılabilir. Elde ya da makinede gönül rahatlığıyla yıkayabilirsiniz. Ayrıca hızlı kuruma özelliğine sahiptir.
 • Patentli kaymaz tabana sahiptir. Bebek patiği tabanı %100 kauçuktur. Süper esnek özelliklere sahiptir. Böylece bebeklerinizin ayakları doğal formunda rahatlıkla hareket edebilir.
 • Attipas bebek ayakkabısı ultra hafif malzemelerden üretilir. Bebeklerinizin ayaklarında sadece çorap varmış gibi hissettirir.
 • Bebeklerinizin ayaklarında terlemeye sebep olmaz. Dış ortamda ise soğuk ve sıcak havadan bebeklerinizin ayaklarını korur.
 • Attipas bebek ayakkabısı, nefes alma özelliğine sahiptir. Uluslararası patente sahip tabanlarında mikro kanallar bulunur. Mikro kanallar sayesinde nem ve sıcaklık tamamen dış ortama atılır.
 • En önemli özelliği doğa dostu olmasıdır. Bebek ayakkabısının malzemeleri toksik madde içermez.
 • Hem iç mekanda, hem de dış mekanda rahatlıkla kullanılabilir.

Bu yüzden Attipas, dünyanın 40’tan fazla ülkesine ihraç ediliyor ve satılıyor. Çünkü dünyanın neresine giderseniz gidin, kalite anlayışı asla değişmez. Kaliteli bir ürün dünyanın her yerinde alıcı bulur.

En Güzel Attipas Modelleri

Nasıl ki biz yetişkinler modayı takip ediyoruz, bebekleriniz neden takip etmesin? Bebekleriniz için en güzel modelleri ayağına kadar getirdik. Bebeğinize uygun en güzel modeli bulmak için öncelikle bebeğinize yakışacak renge karar vermeniz gerekir.

Klasik olarak kız bebeklerde pembe renkler daha çok tercih edilir. Erkeklerde ise mavi rengi anne ve babalar tarafından kullanılır. Ancak bu renkler kesin kural değildir. Yani kız bebeklerde de mavi rengi kullanabilirsiniz.

Özellikle yaz ayalarının ortalarında güneşten gelen UV ışınları zararlı etkilere sahiptir. Bu aylarda bebeğinizin üst giyimine dikkat edersiniz. Dış ortamda bebeğinizle birlikte gezerken mutlaka şapka giydirirsiniz. Aynı durum ayakkabı için de geçerlidir. Bebeğinizin hassas cildinin zarar görmemesi için ortopedik özelliklere sahip ayakkabı tercihinde bulunursunuz.

Yaz aylarında açık renk giyilmesi gerektiğini hepimiz biliriz. Çünkü açık renkler güneş ışınlarının çoğunu yansıtır. Koyu renkler ise emer.

Cool Summer Modeli

Bu yüzden sizlere Cool Summer serisini öneriyoruz. Pembe, mavi ve sarı gibi renk seçeneklerine sahipsiniz. Cool Summer serisi MIPAN AQUA-X iplikleri kullanılarak üretilmiştir. Bu iplikler aynı zamanda UV ışınlarını bloke etme özelliklerine sahiptir. Suya dayanıklıdır ve hızlı kuruma özelliği sergilerler.

Attipas Natural Herb

Geleneksel tekstil malzemelerini birçoğumuz biliriz. İpek, yün ve pamuk gibi malzemeler doğaldır ve insan tenine en uyumlu malzemelerdir aynı zamanda. Bu tür kumaşlar aynı zamanda doğadaki böceklerden elde edilen doğal boyalarla boyanırlar.

Günümüzde kimyasal maddelerin yaygınlaşmasıyla birlikte, doğal olarak üretilen malzemeler azalmıştır. Kimyasal olarak üretilen malzemeler ise insan tenine uyumlu değildir ve hatta zarar verirler.

Natural Herb modelinde ise tüm malzemeler doğaldır ve doğadan elde edilir. Yani bebekleriniz için ideal olan ve onlara zarar vermeyecek malzemeler kullanılır.

Mesela Natural Herb Gök mavisi rengi, doğal olan indio bitkisinden elde edilir. Ayrıca gövdesinde ve diğer bölgelerinde %100 pamuk kullanılmıştır. Bu sayede bebeklerinizin cildinde alerjen etkileri yaratmaz. Alerjik rahatsızlığı olan bebekleriniz için de son derece faydalıdır.

Attipas Ölçü Rehberi

Bebekleriniz için en uygun ayakkabı seçmenin yolu, onların ayaklarını ölçmektir. Bunun için aşağıdaki talimatları izlemeniz yeterli olacaktır:

 • Bebeklerinizin ayağını bir kağıdın üzerine yerleştirin.
 • Ayak başparmağı ve topukların arkasından çizgi çekin.
 • İki mesafe arasını milimetre cinsinden küçük bir cetvel yardımıyla ölçün.

Bulduğunuz değeri, https://www.yerihisset.com/attipas-olcu-rehberi-2/ bu linkteki tablo ile karşılaştırın. Böylece bebeğinize uygun ayakkabı seçimini gerçekleştirmiş olursunuz.

Attipas Bakımını Nasıl Yaparsınız?

Her ayakkabıda olduğu gibi, Attipas modellerinin de düzenli olarak bakıma ve temizliğe ihtiyaçları vardır. Doğru bir şekilde yıkar ve bakımını yaparsanız, uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Ayakkabıları 30 derece sıcaklıkta çamaşır makinesinde yıkayın. Şeklinin bozulmaması adına kesinlikle sıkmayın. Doğal olarak kurumasını bekleyin. Zaten hızlı bir şekilde kuruyacaktır. Makinede yıkamak için file benzeri araçlardan yararlanabilirsiniz.

Eğer elde yıkayacaksanız, az bir miktar çamaşır deterjanı ve ılık su ile birkaç dakika ıslatın. Daha sonra yumuşak bir bez yardımıyla bebeğinizin ayakkabısını yıkayın. Sabun kalıntılarını tamamen gidermek için iyice durulayın ve daha sonra doğal olarak kurumaya bırakın.

Eğer hızlı bir şekilde kurumasını istiyorsanız, fan ya da klima karşısında kurutabilirsiniz.

Bir yanıt yazın